Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 5900988737064
Wysyłka od: 55.00 PLN
Producent: KRONMAT OPTILIGHT

elementy znajdujące się w opakowaniu okna: 
okno oraz zestaw montażowy - specjalne kątowniki, klin, niezbędne wkręty, klamkę (na rysunku w kolorze szarym)

elementy znajdujące się w opakowaniu kołnierza:
kołnierz uszczelniający danego typu oraz zewnętrzne profile
kryjące do okna. (na rysunku w kolorze czerwonym)Nowoczesna technologia przygotowania i obróbki materiałów, kontrola jakości na każdym etapie produkcji oraz testy przeprowadzone w niezależnych laboratoriach są gwarancją wysokiej jakości okien OptiLight. 

Okno dachowe TLP to okno aluminiowo-tworzywowe o konstrukcji obrotowej produkowane z wysokiej jakości profili PVC, które wzmocnione są stalowym rdzeniem. Tak skonstruowane okno jest trwałe, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum. Materiał, z którego jest wykonane nie pochłania wilgoci. Okno TLP przeznaczone jest szczególnie do pomieszczeń, w których panuje podwyższona wilgotność powietrza (kuchnie, łazienki, salony kąpielowe, pralnie). 

Okno montowane jest wraz z uniwersalnym kołnierzem TZL. Umożliwia on trwałe i szczelne połączenie okna dachowego TLP z pokryciem dachowym.

 

Zalety okien TLP 

Duża efektywna powierzchnia przeszklenia okien, ułatwia doświetlenie pomieszczenia.
Obrotowa konstrukcja oraz funkcjonalna klamka umieszczona w dole skrzydła zapewniają wygodną obsługę i użytkowanie.
Przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest gazem szlachetnym, a szyba wewnętrzna posiada warstwę niskoemisyjną odbijającą promienie cieplne. Pozwala to zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym i ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia latem.
Drewniany profil skrzydła okna został wykonany z dbałością o wysoką estetykę.
   Różne typy kołnierzy gwarantują montaż okna OptiLight w większości pokryć dachowych, w dachach o różnym kącie nachylenia.

 

 

Szczegóły techniczne


 

Szyba termoizolacyjna

Okna wyposażone są w jednokomorowy zestaw szybowy (4-16-4T), o grubości 24 mm, który zapewnia bardzo dobre parametry izolacji termicznej oraz akustycznej. Współczynnik przenikania ciepła dla szyby: Uszyby = 1,1 W/m²K. Współczynnik przenikania ciepła dla okna: Uokna = 1,5 W/ m²K
 
Oblachowanie

Oblachowanie w oknach OptiLight wykonane jest z odpowiedniej grubości blachy aluminiowej , co zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne w czasie transportu, montażu oraz podczas użytkowania okna. Blacha powlekana jest poliestrem,który odporny jest na czynniki atmosferyczne. Zastosowano nowy, poszerzony profil zamykający dół skrzydła jak również wydłużoną uszczelkę podszybową. 
 
Konstrukcja

Okna do poddaszy Optilight posiadają konstrukcję obrotową. Zawiasy, które znajdują się w połowie wysokości okna pozwalają na pozostawienie skrzydła w pozycji uchylonej oraz obrót skrzydła maksymalnie o kąt 180°. Konstrukcja klamki umożliwia szczelne zamknięcie okna lub ustawienie dwóch wielkości mikrouchyleń. Mikrouchylenia, dzięki szczelinom pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą pozwalają na napływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Klamka umieszczona w dolnej części skrzydła zapewnia łatwą i wygodną obsługę okna, niezależnie od wysokości zamontowania.
   
Szeroki zakres stosowania

Dzięki odpowiedniej konstrukcji okien oraz kołnierzy uszczelniających, okna dachowe OptiLight mogą być montowane w dachach, których kąt nachylenia wynosi od 15° do 90°. Pozwala to na szeroki zakres zastosowania okien.
 
Nawiewnik

Wydajność nawiewnika w oknach OptiLight typu VB wynosi do 20 [m3/h]. Jest to ilość powietrza, która napłynie do pomieszczenia przez okno o szerokości 78 lub 114 cm, przy różnicy ciśnień 10 Pa. Okna o szerokości 78 i większej posiadają dwa otwory w listwie nawiewnika. Dla okien o szrokości 55 i 66 cm wydajność nawiewnika będzie odpowiednio mniejsza i wynosi 15 [m3/h], posiadają one jeden otwór w listwie nawiewnika.
   
Szyba hartowana

Zewnętrzna szyba we wszystkich typach okien OptiLight jest hartowana.okna

 • Konstrukcja: 

  profil PVC wzmocniony stalowym rdzeniem

 • Wykończenie powierzchni: 

  PVC

 • Przenikalność cieplna okna: 

  Uw=1,5 W/m2K

 • Przenikalność cieplna szyby: 

  Ug = 1,1 W/m2K

 • Gwarancja: 

  10 lat

 • Szerokość (cm): 

  78

 • Wysokość (cm): 

  118

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...