Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 5902273526469
Wysyłka od: 18.00 PLN
4-drogowy zawór mieszający VALVEX CONTROLMIX4 DN32 5/4" 
Siłownik elektryczny V-MIX ST 10/230 (6098300)
Zawory mieszające czterodrogowe CONTROLMIX4 przeznaczone są do instalacji z kotłami stałopalnymi, celem podniesienia temperatury powrotu. Zabezpieczają kocioł przed kondensacją, a w efekcie przed korozją, wydłużając tym samym jego żywotność.
 
Mosiężny zawór czterodrogowy CONTROLMIX4 stosowany jest jako zawór mieszający. Posiada pokrętło do regulacji ręcznej. Wykorzystywany w instalacjach z kotłem na paliwo stałe, celem podniesienia temperatury powrotu.
 
Zawory CONTROLMIX wyposażone zostały w unikalne wkładki poślizgowe PTFE, które zapewniają bardzo niski moment obrotowy. Dzięki nim ograniczony zostaje proces zakamieniania trzpienia zaworu, co przekłada się na bezawaryjną pracę wraz z siłownikiem.
 
Dane techniczne zaworu:
 
temperatura pracy: max 110°C
ciśnienie pracy: max 10 bar
stężenie glikolu: max 50 %
materiał korpusu: mosiądz
 
Siłownik V-MIX ST10/230 – sterowany trzypunktowo, o wysokim momencie obrotowym - 10 Nm. Sterowanie zaworem mieszającym może odbywać się na dwa sposoby - manualnie oraz automatycznie. W przypadku ręcznego sterowania, wystarczy ustawić na pokrętle stopień otwarcia zaworu – w ten sposób czynnik grzewczy posiada stałe podmieszanie. Sterowanie automatyczne odbywa się za pomocą siłowników i regulatorów stałotemperaturowych.
 
Siłownik V-mix ST10/230 posiada pokrętło, skalę do wizualizacji stopnia otwarcia lub zamknięcia zaworu oraz przełącznik umożliwiający ręczną zmianę położenia wrzeciona zaworu. Fabrycznie wyposażony jest w adapter i metrowy kabel trzyżyłowy 3x0,75 mm².
 
DANE TECHNICZNE:
 
napięcie zasilania: 230 V AC
czas obrotu o 90°: 135 sekund
moment obrotowy: 10 Nm
rodzaj sterowania: 3-punktowe
Polecamy