Wczytuję dane...
Producent: Invicta

Francuski piec kominkowy INVICTA CHAMBORD w kolorze antracytowym.  Nominalna moc grzewcza pieca Chambord wynosi 10 kW, jego sprawność to 73,5%. Piec o wadze 98 kg wykonany jest żeliwa, materiału trwałego i odpornego na wysokie temperatury. Dzięki tym właściwościom żeliwa piece Invicta to niezawodne i trwałe urządzenia grzewcze. Producent udziela 5-letniego okresu gwarancyjnego.

Piecyk Chambord opalany jest drewnem drzew liściastych grab, dąb, buk, jesion o wilgotności poniżej 20%. Załadunek polan drewna o maksymalnej długości 40 cm odbywa z przodu pieca przez drzwi otwierane na lewo. Drzwi wyposażone są w żaroodporną szybę o wymiarach 330 x 375 mm. Klasyczna bryła piecyka umieszczona na czterech nóżkach sprawia, że pasuje on idealnie do klasycznych wnętrz Kształt pieca umożliwia umieszczenie go  przy ścianie lub w narożniku pomieszczenia. Piecyk posiada liczne zdobienia w formie motywów roślinnych.

Wylot spalin średnicy 150 mm umieszczony jest z tyłu pieca. Zalecamy wykonanie przyłącza kominowego z wykorzystaniem systemu rur Bertrams. Drzwi otwiera się za pomocą małej klamki. Regulacja dopływu powietrza pierwotnego odbywa się pomocą dźwigni umieszczonej w drzwiczkach pieca. Przydatna jest do rozpalania ognia oraz kontroli intensywności spalania. 

Gabaryty zewnętrzne pieca to: wysokość 690 mm, szerokość 550 mm, głębokość 425 mm. Piec odzyskuje dodatkowe ciepło z gazów spalinowych, jest to możliwe dzięki zainstalowanemu deflektorowi. Wysuwana szuflada popielnika, żeliwny ruszt oraz sprawnie działający system czystej szyby sprawiają że eksploatacja i konserwacja piecyka są łatwe i nie absorbują dużo czasu. 

Piec Invicta Chambord spełnia wszystkie wymagania europejskiej normy kominkowej EN 13240 oraz francuskiego programu ekologicznego Flamme Verte w ramach, którego otrzymał 4 gwiazdki.

Parametry:
- moc nominalna: 10 kW
- sprawność: 73,5%
- średnia emisja tlenku węgla (CO): 0,183%
- średnia temperatura spalin: 298°C
- max. długość polan drewna: 40 cm
- średnica wylotu spalin: 150 mm
- wymiary szyby: 330x375 mm
- waga: 98 kg
- wykończenie kolorystyczne: antracyt
- paliwo opałowe: drewno drzew liściastych grab, dąb, buk, jesion
- producent: INVICTA - Francja 

Wyposażenie:
- system czystej szyby
- regulacja dopływu powietrza pierwotnego
- przedni załadunek drewna
- tylny wylot spalin
- deflektor
- popielnik
- ogranicznik drewna
- ruszt

Certyfikaty:
- 5 lat gwarancji
- zgodność z normą EN 13240
- certyfikat CE
- certyfikat FLAMME VERTE – 4 gwiazdki