Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: KRATKI

Mikroprocesorowy sterownik kominka MSK z przepustnicą fi 150

2 lata Gwarancji, Natychmiastowa wysyłka,
Faktura VAT

 

Kupując na tej aukcji otrzymujesz:

- sterownik mikroprocesorowy
- czujnik temperatury z silikonowym kablem o długości 2 metrów
- przepustnica z serwomechanizmem

Zestaw MSK z przepustnicą fi 150 to nowoczesny sterownik kominka z ekranem, który można stosować do wszystkich wkładów powietrznych i z płaszczem wodnym. Jego zadaniem jest dopuszczanie zimnego powietrza (do spalania) z zewnątrz budynku, bezpośrednio do komory spalania w taki sposób, aby było ono maksymalnie efektywne. Dzięki jego zastosowaniu możemy zaoszczędzić nawet do 30% drewna i już po 2 miesiącach używania zwrócą nam się pieniądze za jego zakup.

Funkcje sterownika:

  • sterowanie dwoma pompami c.o. oraz jednym niezależnie nastawianym urządzeniem np. turbiną lub oświetleniem
  • sterowanie turbiną kominkową
  • precyzyjne dawkowanie powietrza do spalania
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem
  • odcięcie dopływu powietrza w przypadku zaniku zasilania
  • akustyczne ostrzeżeniaPrzepustnica jest wyposażona w specjalną uszczelkę, dzięki której odcięcie powietrza (do spalania) z zewnątrz jest całkowite. Po wygaśnięciu żaru we wkładzie sterownik automatycznie zamyka dopływ zimnego powietrza z zewnątrz, dzięki czemu nie następuje natychmiastowe wychłodzenie paleniska i mieszkania.

UWAGA w kominkach w wersji żeliwnej czujnik nie może być położony na wkładzie, ponieważ pod wpływem temperatury może się stopić.

Przykładowy schemat podłączenia sterownika

 

Sterowanie piecem olejowym lub gazowym w układzie z kominkiem następuje automatycznie. Jeżeli zaczniemy palić w kominku automatycznie sterowanie od pieca olejowego lub gazowego odnotuje zwiększenie temperatury w domu, a co za tym idzie nie załączy się piec olejowy lub gazowy do momentu, kiedy nie przestaniemy palić w kominku. W nocy, kiedy już będzie kończyło się drewno w kominku i zacznie spadać temperatura, automatycznie załączy się piec olejowy lub gazowy. Nie ma więc potrzeby połączenia sterownika kominka ze sterowaniem pieca olejowego lub gazowego.

 


Kontakt w godzinach

Pon. - Pt.:   8.00 - 17.00
Sob.:   8.00 - 14.00
     
tel.:   (018) 275 51 14 
e-mail:    sklep@modompodhale.pl
Polecamy