Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: KRATKI

Mikroprocesorowy sterownik kominka MSK PLUS
z przepustnicą fi 100

 

2 lata Gwarancji, Natychmiastowa wysyłka,
Faktura VAT

 

Kupując na tej aukcji otrzymujesz:

sterownik mikroprocesorowy
1 czujnik temperatury z silikonowym kablem o długości 1 metr
2 czujniki temperatury na kablach PCV o długości 1 metr
przepustnica z serwomechanizmem
kabel ze złączem do przepustnicy
zapasowy bezpiecznik T4/250V
zworka
puszka montażowa

 

Zestaw MSK PLUS z przepustnicą fi 100 mm to nowoczesny sterownik kominka z ekranem, który można stosować do wszystkich wkładów powietrznych i z płaszczem wodnym. Wielkością kontrolowaną jest temperatura powietrza ogrzanego przez wkład lub temperatura wody w płaszczu wodnym. Umożliwia kontrolę temperatury w 3 różnych punktach instalacji oraz niezależne sterowanie 4 urządzeniami takimi jak: pompy, wentylatory lub elektrozawory. Jego zadaniem jest dozowanie za pomocą przepustnicy elektronicznej zimnego powietrza (do spalania) z zewnątrz budynku do komory spalania, w taki sposób, aby było ono maksymalnie efektywne jednocześnie utrzymując zadaną wartość kontrolowanej temperatury. Dzięki jego zastosowaniu możemy zaoszczędzić nawet do 30% drewna i już po 2 miesiącach używania zwrócą nam się pieniądze za jego zakup.

Funkcje sterownika:

  • niezależne sterowanie czterema urządzeniami, np: pompami c.o., wentylatorami lub elektrozaworami
  • precyzyjne dawkowanie powietrza do spalania
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem
  • odcięcie dopływu powietrza w przypadku zaniku zasilania
  • akustyczne ostrzeżenia
  • funkcja zapobiegania zamarznięciu wody obiegowej
  • funkcja rozbiegu posezonowego pomp obiegowych, gdy nie są używane poza sezonem.Przepustnica jest wyposażona w specjalną uszczelkę, dzięki której odcięcie powietrza (do spalania) z zewnątrz jest całkowite. Po wygaśnięciu żaru we wkładzie sterownik automatycznie zamyka dopływ zimnego powietrza z zewnątrz, dzięki czemu nie następuje natychmiastowe wychłodzenie paleniska i mieszkania.

UWAGA w kominkach w wersji żeliwnej czujnik nie może być położony na wkładzie, ponieważ pod wpływem temperatury może się stopić.
Przykładowy schemat podłączenia sterownika 

Sterowanie piecem olejowym lub gazowym w układzie z kominkiem następuje automatycznie. Jeżeli zaczniemy palić w kominku automatycznie sterowanie od pieca olejowego lub gazowego odnotuje zwiększenie temperatury w domu, a co za tym idzie nie załączy się piec olejowy lub gazowy do momentu, kiedy nie przestaniemy palić w kominku. W nocy, kiedy już będzie kończyło się drewno w kominku i zacznie spadać temperatura, automatycznie załączy się piec olejowy lub gazowy. Nie ma więc potrzeby połączenia sterownika kominka ze sterowaniem pieca olejowego lub gazowego.

 


Kontakt w godzinach

Pon. - Pt.:   8.00 - 17.00
Sob.:   8.00 - 14.00
     
tel.:   (018) 275 51 14 
e-mail:    sklep@modompodhale.pl
Polecamy