Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 5900988799031
Wysyłka od: 55.00 PLN

OTRZYMUJESZ ZESTAW NIEZBĘDNY DO ZAMONTOWANIA OKNA W POŁACI DACHU

 • OKNO DACHOWE OptiLight
 • KOŁNIERZ USZCZELNIAJĄCY
 • WENTYLACJA (mikro-uchył)
 • AKCESORIA MONTAŻOWE
 • KLAMKA
 • SZYBA HARTOWANA
 • INSTRUKCJA MONTAŻU
 • 10 LAT GWARANCJI

OptiLight to marka oferująca wysoką jakość produktu w przystępnej cenie.

Nowoczesna technologia przygotowania i obróbki elementów, kontrola jakości na każdym etapie produkcji oraz testy przeprowadzone w niezależnych laboratoriach są gwarancją wysokiej jakości okien OptiLight.

Zastosowane w oknach OptiLight wzornictwo oblachowania zewnętrznego, powoduje, że zyskują one nowoczesny i estetyczny wygląd.

Okna dachowe OptiLight są znakowane znakiem CE

Zalety okien Optilight:

Wysokiej jakości drewno

Drewniane elementy okien Optilight wykonane są z wyselekcjonowanego drewna sosnowego, które jest klejone warstwowo, impregnowane, a następnie malowane ekologicznym lakierem akrylowym. Drewniana konstrukcja okien osłonięta jest profilami aluminiowymi, które są odporne na działanie promieni UV oraz czynników zewnętrznych.

Szyba termoizolacyjna

Duża efektywna powierzchnia przeszklenia okien, ułatwia doświetlenie pomieszczenia. Okna wyposażone są w jednokomorowy zestaw szybowy o gr. 24mm, który zapewnia bardzo dobre parametry izolacji termicznej oraz akustycznej, wsp. przenikania ciepła dla szyby wynosi Ug= 1,1W/m2K.

Wsp. przenikania ciepła dla okna wynosi Uw= 1,3 W/m2K. Przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest gazem szlachetnym, szyba wewnętrzna posiada warstwę niskoemisyjną odbijającą promienie cieplne, zewnętrzna szyba hartowana. Pozwala to zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym i ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia latem.

Wygodna obsługa

Okna posiadają konstrukcję obrotową. Zawiasy, które znajdują się w połowie wysokości okna pozwalają na pozostawienie skrzydła w pozycji uchylonej oraz obrót skrzydła maksymalnie o kąt 180°. Konstrukcja klamki umożliwia szczelne zamknięcie okna lub ustawienie dwóch wielkości mikrouchyleń. Mikrouchylenia, dzięki szczelinom pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą pozwalają na napływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Klamka umieszczona w dolnej części skrzydła zapewnia łatwą i wygodną obsługę okna, niezależnie od wysokości zamontowania.Drewniane skrzydło wyposażone zostało w narożniki z tworzywa sztucznego chroniące naroża przed wilgocią.Chromowana klamka "elegant" * posiada pokrywę  służącą do zamaskowania wkrętów montażowych. Umożliwia szczelne zamknięcie okna lub ustawienie dwóch wielkości mikrouchyleń.

Szeroki zakres zastosowania

Dzięki odpowiedniej konstrukcji okien oraz kołnierzy uszczelniających, okna dachowe OptiLight mogą być montowane w dachach, których kąt nachylenia wynosi od 15° do 90°, a okna Optilight w wersji klapowej w dachach o kącie nachylenia 20- 55°.  Pozwala to na szeroki zakres zastosowania okien.

Oblachowanie

Oblachowanie w oknach OptiLight wykonane jest z odpowiedniej grubości blachy aluminiowej , co zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne w czasie transportu, montażu oraz podczas użytkowania okna. Blacha powlekana jest poliestrem,który odporny jest na czynniki atmosferyczne. Podstawowym kolorem jest kolor popielato – brązowy (RAL 7022), dzięki któremu okno doskonale komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.

Zastosowano nowy, poszerzony profil zamykający dół skrzydła jak również wydłużoną uszczelkę podszybową. Dodatkowo profile trapezowe zostały poszerzone a dzięki tłoczeniu blachy, krawędzie profili są miękko zaokrąglone

Kołnierze uszczelniające

kołnierz uszczelniający do okien OptiLight jest niezbędnym elementem, pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem.

Kołnierze standardowo wykonane są z blachy aluminiowej, trwale zabezpieczonej lakierem poliestrowym. Podstawowym kolorem jest kolor popielato – brązowy (RAL 7022), dzięki któremu okno doskonale komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.

O doborze odpowiedniego typu  kołnierza decyduje rodzaj pokrycia dachowego, z którego wykonany jest dach.
Kołnierz TZ  do pokryć falistych  o wysokości do 45 mm, takich jak: dachówka (także dachówka typu "karpiówka"), blacha profilowana, blacha panelowa z prefabrykowanym rąbkiem (typu "klik felc")


Kołnierz TS do pokryć płaskich  o maksymalnej wysokości 10 mm np.: papa, gont bitumiczny, łupek, blacha płaska arkuszowa (stalowa lub aluminiowa) łączona na tradycyjny rąbek ( felcowanie rąbka wykonywane jest przez dekarza na dachu)

okna

 • Konstrukcja: 

  drewno klejone warstwowo

 • Wykończenie powierzchni: 

  impregnowane,malowane lakierem akrylowym, osłonięta profilami aluminiowymi

 • Przenikalność cieplna okna: 

  Uw=1,5 W/m2K

 • Przenikalność cieplna szyby: 

  Ug = 1,1 W/m2K

 • Gwarancja: 

  10 LAT

 • Szerokość (cm): 

  66

 • Wysokość (cm): 

  98